Испрати ново Најнови Популарни ЧПП

Го изеде несолен

Термин со кој се објаснува дека субјектот се наоѓа во особено незгодна ситуација, често со цел да се трга сеир. Види „Го лапна небањат“

Аууу, ама го изеде несолен.

2

Случајни записи:

Свирипичино

...ко кур

Точак